Načtení souboru do virtuálního okna - použitím této funkce se vyvolá standardní dialogové okno pro otevření souboru. Dialogové okno obsahuje editační pole, do kterého můžete zapsat název souboru (případně i s cestou) manuálně a nebo lze požadovaný soubor vyhledat kurzorovými klávesami, pokud pomocí současného stisku kláves [Shift+TAB] přepnete aktivitu na seznam souborů atd. a vyhledaný soubor potvrdíte standardně stiskem klávesy [Enter].
Do Virtuálního okna lze načítat prakticky libovolně dlouhý soubor (i několik MB), avšak se musí jednat o čistý text, tedy ASCII formát (TXT).
Virtuální okno automaticky zpracovává kódové stránky WINECS1250, 852 (Latin 2), 895 (kód Kamenických) a ASCII 7 bit.
Uložení virtuálního okna do souboru - jakkoliv načtený text do Virtuálního okna lze uložit do souboru.
Když použijete tuto funkci, která vyvolá standardní dialogové okno s editačním polem pro manuální zadání názvu souboru (případně i s cestou), do kterého se má textový obsah Virtuálního okna uložit. Nechybí samozřejmě ani možnost vyhledat soubor ve struktuře složek.
Potvrzením uložení souboru stiskem klávesy [Enter] se ještě vyvolá dialogové okno s rozbalovacím seznamem, kde pomocí kurzorových šipek dolů - nahoru, vyberete požadovanou kódovou stránku, ve které má být soubor uložen. K dispozici je možnost uložení souboru v kódu WINECS1250, 852 a 895.
Potvrzením příslušné položky seznamu stiskem klávesy [Enter] se soubor uloží.
V případě, že ukládáte soubor se stejným názvem, pod kterým je již soubor na daném místě uložen, můžete být před vyvoláním dialogového okna pro výběr kódové stránky vyzváni, aby jste potvrdili přepis stávajícího souboru a nebo ne. Záleží na tom, zda máte nastaven režim přepisu a nebo přidání do souboru, protože při nastaveném režimu přidání k souboru by se žádné varující oznámení neobjevilo.
Režim přepisu - přidání k souboru musíte nastavit ještě před vyvoláním dialogového okna pro ukládání souboru a to ve Virtuálním okně, pomocí funkce:
Režim přepisu / přidání do souboru [Ctrl+Alt+F2] Tato funkce je přepínací.
Zpět